Jak vybrat ten pravý protein?

Na trhu je už tolik proteinů, že vám jde hlava kolem? Podívejte se na následující srovnání a vyberte si ten pravý.

  1. Syrovátkový protein

Nejčastější protein na trhu a nejlepší jako denní doplněk stravy. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny pro tvorbu svalů, dodává energii a může redukovat hladinu stresu. U nás v e-shopu si můžete vybrat ze široké škály příchutí a variant. Tip: kávový osvěžující drink QNT Prime Whey Protein Latte.

 

  1. Sójový protein

Další často používaný protein, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, u žen může tlumit symptomy spojené s menopauzou. Podílí se na tvorbě kostí a tím účinkuje proti osteoporóze. Tip: proteinová tyčinka Bombus Protein 30 % Coconut & Cocoa obsahuje syrovátkový i sójový protein pro vyvážený zdroj energie.

 

  1. Vaječný protein (čistý vaječný bílek)

Uvolňuje se pomaleji než syrovátkový protein a je také vhodný jako každodenní doplněk stravy. Jen pozor, celé vajíčko už ne. Vaječný žloutek je naopak při nadměrné konzumaci zodpovědný za vysoké hladiny cholesterolu, který způsobuje kornatění cévních stěn.

 

  1. Protein z hnědé rýže

Dobrá varianta pro vegany, osoby s intolerancí na mléko a celiaky. Je 100% rostlinného původu a bez lepku.

 

  1. Hrachový protein

Cenově dostupná varianta, která je zároveň lehce stravitelná. Je hypoalergenní (je šetrný i pro osoby citlivé na alergeny).

 

  1. Konopný protein

Další rostlinný protein vhodný pro vegany. Konopí je také kromě proteinu dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správné fungování mozku

 

Proteiny jsou přirozeně přítomné ve vyváženém jídelníčku. Pokud chcete doplňovat protein nad rámec běžného stravováni, vždycky se poraďte se svým lékařem nebo nutričním specialistou. Můžete si ale být jistí že u nás na Bateka.cz najdete vždy protein cenově dostupný.