5 nejlepších svačin ke každému žánru filmu

Venku začala být zima, takže nezbývá, než to zabalit u filmu nebo u série Přátel. U filmu ale člověk taky zchroustá nejvíc nezdravého. Zkuste to letos jinak. Přechytračte sami sebe a zkuste si dát něco zdravého. Tady je pět tipů na svačinu, která se hodí k pěti podzimním žánrům filmů a seriálů.

Fantasy: Ochutnejte dračí ovoce

K fantasy si namíchejte směs s dračím ovocem. Sladké, ale pořád plné vitamínů, a oříšky Jen pozor, sušené ovoce je pořád plné cukru, dejte radši víc oříšků. 

Romantické: Přejděte na červenou

Když jde o romantiku, je dovoleno přecházet i na červenou –⁠ nasypte si do misky něžné jahodové plátky, nebo celé sušené maliny a vyrovnejte tu sladkou nálož aronií. Každá správná slaďárna chce i trochu ironie. Dál už jenom zasedněte na kanape a nezapomeňte na kapesníčky.

 

Detektivní: Rozlouskněte každý oříšek

Co jedli Sherlock Holmes, Colombo a Hercule Poirot sice nevíme, ale pokud chcete odhalit padoucha dřív než oni, dejte si k detektivce oříšky napěchované omega-3 mastnými kyselinami, za které vám vaše hlava poděkuje.Thriller: Kdo bude oběť?

Masožravci s oblibou v krvácích si můžou bez obav vzít za oběť sušené jerky. Uchvaťte dva pytlíky sušeného masa, a v klidu je spořádejte, oči nemusíte vůbec odlepit od obrazovky. Protein prospěje vašemu tělu i mysli, a naše sušené maso navíc chutná skvěle.
Klasika minulého století: Smím prawsit?

Udělejte si raw svačinku z tepelně neupravených dobrot. Datle za Freda Astaira, rozinky za Ritu Hayworth, nebo třeba sušený ananas a olivy k Italským prázdninám s Audrey Hepburn.